Канада поднесе най-голямата изненада на футболния турнир за жени на

...

Канада поднесе голямата изненада във футболния турнир на Токио 2020

Канада сервира най-голямата изненада на футболния шампионат за дами на Олимпийските игри в Токио, откакто победи Съединени американски щати с 1:0 и се класира на край.

Джеси Флеминг вкара от дузпа в 74-та минута и канадките надделяха доста по-именития си противник, за който игрят две от огромните звезди на женския футбол - Алекс Морган и Джули Ърц. Така тимът на Съединени американски щати, който завоюва три следващи трофеи сред 2004 и 2012, остана за втора поредна Олимпиада без орден. През 2016 американките бяха отстранени от Швеция на четвъртфиналите.

На финала канадките, които не бяха побеждавали Съединени американски щати от 2001 насам, ще се изправят против спечелилия от мача Австралия - Швеция.