Валентин Вацев с първи взривяващ коментар за срещата Путин-Тръмп в Аляска! Прогнозата му е смайваща
Какво се случи на срещата сред Путин и Тръмп в Аляска на 15 август? На този въпрос отговори Валентин Вацев в диалог с Явор Дачков.
Според него Путин е предложил на Тръмп модерна вариация на връзките сред Сталин и Рузвелт.
„ Според мен още е рано или не е време за Ялтенска среща. Срещата на двамата не е Ялта, само че Путин върви по пътя на Сталин, без особена благосклонност, несъмнено, към Сталин “, направи паралел Вацев.
Акценти от изявлението с доцент Валентин Вацев
В Аляска стана нещо доста значимо – Путин съумя да предложи на Тръмп един целия свят и съумя да покаже украинската тъга, украинската драма като непряк частен случай, който, несъмнено, също е значим. Но основният сюжет сред двамата – и те в това отношение са съучастници, в нещо, което още на са го споделили, те го изричат понякога, само че не го приказват публично – Русия разполага със 132 трилиона $ разузнати естествени благосъстояния.
Около половината от тези благосъстояния не могат да бъдат извадени – Русия няма технологии за това. Второ, Русия има към 64% от всички международни ресурси на всичко. Затова Мадлин Олбрайт преди време сподели основната фраза “Вижте какъв брой е незаслужено това една страна да има толкоз доста благосъстояния! ”.
И Путин е предложил на Тръпм: “Искаш бизнес? Ето ти бизнес. Бизнес от земята до небето и от горната страна. Толкова, колкото ти не можеш да поемеш. Нали мечтаеш за сполучлив бизнес? Ето, дай да създадем бизнес. От нас суровините, от теб технологиите ”.
Путин предложи на Тръмп модерна вариация на връзките сред Сталин и Рузвелт. Според мен още е рано или не е време за Ялтенска среща. Срещата на двамата не е Ялта, само че Путин върви по пътя на Сталин, без особена благосклонност, несъмнено, към Сталин.
Сталин беше американофил и, апропо, англофоб. Сталин доста надълбоко почиташе американските триумфи в националното строителство. Сталин надълбоко е почитал американските триумфи в стопанската система. Рузвелт го е уважавал като победител в най-чудовищната война и отпреди това, несъмнено. До огромна степен Русия беше осъвременена и индустриализирана с американска помощ, за което Русия си е плащала по най-сериозния метод – със злато.
Според мен Путин отвори приказка за американско присъединяване в Северния полярен път.
Това е една права около брега на Азиатския континент, която два пъти редуцира комерсиалните пътища. Това е извънредно стопански значимо начинание. Там единствено Русия се оправя, тъй като имат задоволително ледоразбивачи.
Но той е предложил на Тръмп и присъединяване в тази самодейност. Тоест те са съучастници,
те мечтаят за един нов стопански свят, в който Америка и Русия ще си оказват помощ, няма да водят война.
Путин още не може да го каже това публично, въпреки че хората се питат какво прави Кирил Дмитриев там в тази компания. Тръмп също не бърза да разкрие замисъла.
Но по този метод Путин съумя да покаже на Тръмп, че, да, Украйна е значима, само че Украйна е частен случай на нашите връзки, ние можем да забравим за Украйна и отново да сме в здрави стопански и исторически връзки.
Това е въпросът “Сталин-Рузвелт ”. Това беше вярната крачка на Путин, той съумя да заинтересува Тръмп с стопански безбрежни вероятности, с икономическия небосвод, в който Русия е подготвена да взе участие, стига да има насрещно присъединяване от американска страна.
Единственото, което Тръмп желае по проблема с Украйна е да го оставят на мира.
Да, той даде обещание да спре войната за два дни, не стана. “Да, украинският ревматизъм е доста противен, доста мъчителен, само че там все нещо ще измислим, значимото е, че измислихме основното ”.
Путин нарисува на Тръмп икономическо общо бъдеще.
Америка има голям вкус за първични материали и материали. Америка има потребност от това, защото тя занапред ще се индустриализира. Това най-малко желае Тръмп, въпреки че му пречат доста дейно.
Русия има голяма потребност от американски технологии. Без тях Русия няма да може да извади половината от тези 132 трилиона $, които са в земята към момента. Те са разузнати. А какъв брой са неразузнатите никой не знае. Те също не са малко.
На този стадий за Китай остава единствено безпокойството да не би Русия да се отметне от своите към този момент поети отговорности към Пекин.
Още след първия диалог сред Путин и Тръмп по телефона идващият събеседник на Путин беше Си Цзинпин, на който трябваше да се изяснява, че тук няма изменничество, а има разширение на взаимоотношенията. Мисля, че по някакъв метод този въпрос ще бъде решен на 3 септември, изключително в случай че Тръмп реши да отиде там и тримата дружно – с Путин и Си Цзинпин – беседват за бъдещето на света.
Ето целия рзговор:
Още вести четете в: Коментари, Темите на деня За още настоящи вести: Последвайте ни в Гугъл News




