Кадис и Осасуна завършиха миролюбиво 1:1 в мач от 16-ия

...

Мачът между Кадис и Осасуна в Ли Лига завърши без победител

Кадис и Осасуна приключиха миролюбиво 1:1 в мач от 16-ия кръг на испанската Ла Лига.

Домакините започнаха по-агресивно мача и съумяха да открият резултата преди да изчете двадесетата минута. Тогава Рожер Марти бе на отличното място, с цел да засече с глава центриране на Иван Алехо, като вкара топката с огромно мощ в центъра на вратата, а стражът на гостите Серхио Ерера нямаше какво да направи.

Малко по-късно Крис Рамос от Кадис пропусна чудесна опция да усили задатъка на отбора си.

След почивката преимуществото мина на страната на Осасуна, като пропуски за отбора направиха Чими Авила и Мол Гомес. В 70-ата минута Анте Будимир от гостите изравни резултата от дузпа, откакто съдията Хуан Мунуера отсъди нарушаване за игра с ръка на Мамаду Мбайе след консултация с ВАР системата.

В 83-ата минута голмайсторът за домакините Марти пропусна огромна опция да донесе трите точки на отбора.

Двата тима резервираха местата си в класирането, като Осасуна е на 14-о място, а Кадис е на 17-а позиция.