Кадър: БНТНяма тревога в децата. Учениците виждат носенето на маски

...
Кадър: БНТНяма тревога в децата. Учениците виждат носенето на маски
Коментари Харесай

Психолингвист: Нелогично е хората на площада да са без маски, а децата в училище да ги слагат

Кадър: Българска национална телевизия

Няма паника в децата. Учениците виждат носенето на маски като предписание, не се тормозят от това. Това заяви психолингвистът Стела Богомилова пред Българска национална телевизия.

" В елитно столично учебно заведение учители изискват от децата да носят маски и в часовете. По време на часовете защитните средства не са наложителни ", сподели още тя, написа Novini.bg. 

" Учителят с маска е по-малко ефикасен. Няма я главната съгласуваност - което виждам, това и слушам. Маската пречи на преподаването ", заяви Богомилова. 

Все отново не би трябвало да се драматизират нещата. Децата са с маски единствено в коридорите. Не е съдбовно да има маска за 2-3 минути, коментира психолингвистът. 

" Нелогично е когато има хора на площада без маски, то ние да караме децата да поставят защитни средства в учебно заведение. Затова е значимо да разбираем на децата, че те не поставят маски, с цел да не се заразят, а с цел да предпазят околните си ", завърши Стела Богомилова. 

Съобщете ни, в случай че видите неточности и нередности в публикацията или мненията. Пишете непосредствено на [email protected] . Ще обърнем внимание!

За реклама в "Петел " на цена от 50 лв. на ПР обява пишете на и вижте още в -.

Прочети тук -
Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР