Жителите на Великобритания гласуват на предсрочни парламентарни избори, в които

...
Жителите на Великобритания гласуват на предсрочни парламентарни избори, в които
Коментари Харесай

Лейбъристите се готвят за първа победа във Великобритания от 14 години насам

Жителите на Англия гласоподават на предварителни парламентарни избори, в които за първи път от 14 години насам се чака успеха да не е за консерваторите.

Предсрочният избор беше призован от премиера Руши Сунак в края на май и още тогава беше избран като опасен.

В дните преди вота социалогически изследвания дават към 20% преднина за лейбъристите и предвиждат, че водачът на партията Киър Стармър ще е новият министър председател на страната.

Последният път, в който лейбъристите печелят парламентарни избори в страната е през 2001 година, когато Тони Блеър съумява да застане начло на държавно управление на болшинството.

Сегашният министър председател Руши Сунак съобщи, че какъвто и да резултатът от изборите, неговата съвест остава чиста.

" Докато мога да се погледна в огледалото и да знам, че давам всички сили, с цел да върша това, което е вярно за страната, аз ще не преставам да го върша, " като той дни преди края на акцията.

Основните рецензии към консерваторите са за забавения напредък на стопанската система, проблеми в здравопазването, жилищната рецесия и растящия брой имигранти.

В също време самия Сунак е упрекнат в поредност от неточности преди изборите, като това, че си потегли по-рано от отбелязването на десанта в Нормандия на 6 юни и пропусна церемонията с Джо Байдън и Еманюел Макрон и следствието на негови сподвижници, че са са залагали авансово по кое време ще е датата на изборите.

Партията му събра негативи още по времето на Борис Джонсън и нарушаването на разпоредбите по време на пандемията и наследничката му на поста Лиз Тръс, която се задържа единствено 49 дни като министър председател, само че направи редица промени, които разклатиха допълннително иконмиката на страната.

В същото време лейбъристите предизвестиха гласоподаватели си да не разчитат авансово на успеха, а да излязат и да гласоподават.

Според анализатори е налице липса на доверие освен към Консервативната партия, а към политиците като цяло.

Това съгласно тях е помогнало на популистката и антимигрантска партия Reform UK на Найджъл Фараж да бъде поставяна на трето място след двете най-големи партии в последните изследвания преди вота.

Партията е учредена през 2018 година като Партия на Брекзит и настояваше Англия да се отдели от Европейския съюз без приемането на спомагателни условия.

Известна с акциите си срещу имиграцията и рестриктивните мерки, наложени разследване на епидемията от COVID-19, тя се бори и за промени в изборната система.

За гласове от разочаровани от двете най-големи партии се борят и либералдемократите, както и Партията на зелените.
Източник: boulevardbulgaria.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР