Жителите на Париж гласуваха за забрана на отдаваните под наем

...
Жителите на Париж гласуваха за забрана на отдаваните под наем
Коментари Харесай

Париж забрани електрически тротинетки под наем


Жителите на Париж гласоподаваха за възбрана на отдаваните чартърен електрически тротинетки в града си, нанасяйки удар на компаниите от този бизнес, съобщи BBC.

Почти 90% от гласувалите в неделя поддържаха възбраната .

Референдумът беше призован в отговор на възходящия брой ранени и убити хора с електрически скутери във френската столица.

Париж беше един от първите градове, в които бяха въведени тези транспортни средства. Критиците настояват, че те предизвикват повече щета, в сравнение с изгода . Все по-голямо безпокойствие провокира методът, по който някои хора ръководят тротинетките - навлизат в трафика, пречат на пешеходците по тротоарите и развиват скорост до 27 км/ч.

Водачите постоянно не носят каски, а деца на 12-годишна възраст могат законно да ги наемат .

Имаше и рецензии, че групи от паркирани е-скутери пречат на придвижването по тротоарите.

През 2021 г . 31-годишна италианка беше погубен а, откакто беше блъсната от е-скутер, пренасящ двама души. Тя падна и удари главата си в тротоара, като получи сърдечен арест.

Но операторите на е-скутерите настояват, че транспортните средства съставляват дребна част от общите пътнотранспортни катастрофи в града.

Кметът на Париж Ан Идалго свика референдум , на който гласоподавателите можеха да кажат дали са за или срещу свободно движещите се електрически тротинетки. Частните транспортни средства не са наранени от гласуването.

Опасявайки се, че техните най-вече млади клиенти няма да излязат да гласоподават, трите съществени оператора - Lime, Dott и Tier - използваха обществените медии, с цел да призоват хората да гласоподават в тяхна изгода. Освен това те предложиха безвъзмездни пътувания през целия ден в неделя.
Източник: dariknews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР