Жителите на бл. 20 на ул. „Иван Богоров“ са категорични,

...
Жителите на бл. 20 на ул. „Иван Богоров“ са категорични,
Коментари Харесай

Пожарът в Бургас е умишлен, твърдят жителите в района на огнената стихия

Жителите на бл. 20 на ул. „ Иван Богоров “ са безапелационни, че пожарът е провокиран извън, написа flagman.bg

" Знаем кой ни възпламени – по знамение не изгоряхме вътре 10 индивида, сред които имаше и служащи на компанията, която санира блока насреща. Този глупак прави опит да ни изгори към този момент повторно, не знаем кой го изпраща и за какво. Точно преди 4 месеца същият подпалвач ни заля извън и ни възпламени, само че успяхме бързо да реагираме. Сега обаче всички бяхме вътре и не успяхме да забележим по какъв начин е залял цялата сграда в профил, преди да драсне клечката. Ние огън вътре не сме палили, а зимно време не живеем тук ".

Това твърди най-възрастният жител на изоставената постройка на Областната дирекция по санаторно-курортно дело, която изгоря до основи в самия център на Бургас. Изпепелени са към декар и половина на ул. „ Иван Богоров “ – в непосредствена непосредственост до бензиностанция „ Петрол “.

Уточняваме, че някогашната постройка на Отрезвителя е непокътната, там понастоящем се намира Общински офис на инвалидите. Изпепелен е регион сред гаража и солидната 1-етажна постройка на тогавашното Кожно-венерическо поделение. Навътре в остарелия болничен комплекс огънят е обхванал елементи от порутената постройка на Инфекциозната болница.

Всички в близост са единомислещи, че някой има интерес мястото час по-скоро да се разчисти и да се освободи за частен градеж.

Според информация земята е държавна. Изгорялата остаряла постройка е на ръководство на Здравното министерство.

„ Утре ще ревизира какъв е статутът на имота, както и под чие ръководство са въпросните постройки, само че все още не ми е известно да е имало конфликт на частни ползи “, съобщи регионалният шеф Вълчо Чолаков.

Жителите на 10-етажния бл. 20 на ул. „ Иван Богоров “, който сега се санира, са единомислещи, че става въпрос за палеж.

„ Беше като заря – доста фойерверки, внезапно лумна всичко и пламъците стигнаха върховете на дърветата – до 10-15 м. Евакуирахме се 5-6 мин. по-късно, когато в изоставения гараж сред някогашния Отрезвител и горящата постройка се взриви някаква газова бутилка. Тогава под паника всички взехме единствено персоналните си документи и се самоевакуирахме “, описват хората пред нашия кореспондент.

Понесоха се и клюки за кражба на леснозапалими материали, каквито има в обилие на строителната площадка на саниращия се блок.
Източник: blitz.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР