Женският национален отбор по волейбол се доближи до класиране във

...

Волейболистките постигнаха четвърта победа в Златната европейска лига

Женският народен тим по волейбол се приближи до класиране във Финалната четворка на Златната Европейска лига след чиста победа над Украйна. Възпитаничките на Иван Петков бяха с една класа над украинките и победиха справедливо – 3:0 (25:18, 25:20, 25:22).

Успехът е четвърти за тима от пет мача, което приближава България до задачата, а точно присъединяване измежду четирите най-хубави. В момента тимът е първи в група А, с идентичен актив с Азербайджан – четири победи и една загуба. Българките, които изгубиха точно при визитата си в Баку, обаче са с по-добро геймово съответствие.

В мача в Иваон Франкивск най-добре се показа Силвана Чаушева. Тя приключи с 13 точки, а по 11 прибавиха Гергана Димитрова и Нася Димитрова. Капитанът Христина Русева приключи със седем, от които четири блокади.

Следващият мач на женския тим е на 6 юни в Матосиньос против Португалия.
Източник: dnevnik.bg