Женският национален отбор отпадна от световното първенство. Нашите загубиха за

...

Волейболните националки загубиха от Канада и приключиха участието си на Световното

Женският народен тим отпадна от международното състезание. Нашите изгубиха за четвърти път подред - този път от Канада с 1:3 (21:25, 27:25, 20:25, 15:25). Така последният мач против Казахстан в събота е единствено за авторитет. Преди това българките, водени от Лоренцо Мичели, паднаха от Германия, Сърбия и Съединени американски щати. Останахме единствено с 1 точка, извоювана от 2:3 против Бундестима.
Прочетете още
В първия гейм съвсем от самото начало водиха канадките. Единствената преднина успяхме да реализираме при 18:17. Фактът, че наваксахме в резултата не оказа помощ на девойките, а в противен случай - противникът взе елементарно своето до края.

Във втората част показахме темперамент. Резултатът вървеше точка за точка и дълго време ние имахме преимущество. Стигнахме до два геймбола при 24:23, само че и двата ги пропуснахме. Все отново във финалните акомпанименти нервите ни устояха и спечелихме с 27:25.

Това обаче се оказа последното позитивно за България на международното състезание. В третия гейм още веднъж канадките водиха пред цялото време. Още от началото задатъкът им растеше и най-после завършихме с 20:25.

България още имаше късмет за класиране във втората фаза. При превръщане на резултата и победа над Казахстан сигурно продължавахме напред. Вместо това нашите изцяло се сринаха. И най-после загубихме гейма с 15:25.

Най-резултатна бе Елица Атанасийевич с 18 точки, с 16 точки завърши Мирослава Паскова. За противника Кийра Ван Райк записа 22 точки, с 19 точки приключи Алекса Грей.

Утре националките играят последния си мач на Мондиала против Казахстан от 14:00 б.в.

Източник: trafficnews.bg