Женският национален отбор на България загуби с 0:1 от Босна

...

Футболните националки отстъпиха на Босна

Женският народен тим на България загуби с 0:1 от Босна и Херцеговина в контрола, играна в Бояна. Нашите девойки започнаха добре срещата, само че след първичния домашен напън, физически превъзхождащите ги гостенки взеха самодейността.

В 36-тата минута след осъществяване на ъглов удар и недоразумение в българската отбрана Мелиса Хасанбегович вкара с глава единствения гол в мача. Много проблеми на нашия отбор сътвори капитанката на Босна Милена Николич, която играе в Байер Леверкузен. Именно тя можеше да удвои резултата минута преди почивката, само че ударът й срещна гредата. През второто полувреме девойките на Силвия Радойска бяха по-активни, само че не съумяха да върнат попадение. Пред Евдокия Попадинова, Тея Пенкова и Димитра Иванова се откриха положителни благоприятни условия, само че ударите им не откриха задачата. Добър дебют за женския народен тим направи 17-годишната Димитра Иванова. На 14 юни е идната другарска среща на водения от Силвия Радойска отбор, който ще гостува на Турция. Съставът на България: 12. Роксана Шахънска, 3. Яница Иванова, 5. Нора Димитрова, 6. Йоана Папазова (К), 16. Яна Йорданова (71' 18. Жасмина Атанасова), 20. Вени Дона Сърбинска (34' 14. Димитра Иванова), 22. Ивана Найденова, 8. Лора Петрова (62' 10. Вероника Гоцева), 11. Велина Кошулева (46' 15. Александра Палагачева), 9. Евдокия Попадинова, 19. Тея Пенкова (71' 13. Леонора Желева)