Женският национален отбор на България поведе на Норвегия с 1:0

...

България поведе на Норвегия на Били Джийн Кинг къп“ след победа на Лия Каратанчева

Женският народен тим на България поведе на Норвегия с 1:0 победи в четвъртата си среща от груповата фаза на Евро-африканската зона на тенис шампионата „ Били Джийн Кинг къп ". Мачовете се играят на червени кортове в турския курорт Анталия.

Лия Каратанчева направи поврат и се наложи с 3:6, 6:4, 6:4 над Улрике Еклери. Срещата продължи 2 часа и 14 минути.

Това е трета победа от три мача на сингъл за Каратанчева.

Във втория мач на сингъл ще играят Гергана Топалова и Малене Хелгьо.

До момента България има две победи и едвам загуба на шампионата. Нашите девойки се постановиха над Швеция с 2:1 и Хърватия с 3:0 и отстъпиха на Сърбия с 1:2 победи.

Преди днешните мачове България дели второто място в класирането с тима на Швеция. Сърбия е водач в подреждането с три победи и нито една загуба. На четвърто и пето място са Дания и Норвегия с по една победа и две загуби, а Хърватия е на последната позиция с три провали.