Женският национален отбор на България под 19 години започна с

...

България U19 за жени отстъпи на Китай в първия си мач на волейболния турнир в София

Женският народен тим на България под 19 години стартира с трагична загуба на мощния интернационален шампионат в зала „ Христо Ботев ", проведен от Българската федерация по волейбол.

Младите " лъвици " изгубиха с 2:3 (19:25, 21:25, 25:15, 26:24,10:15) гейма от Китай. Надпреварата се явява генерална подготовка преди международното състезание в Унгария и Хърватия (01-11.08.2023 г.).

Китай завоюва първите две елементи след 25:19 и 25:21. В третия сет българките демонстрираха доста по-добра игра и завоюваха с 25:15. В четвъртия гейм показахме по-здрави нерви и след 26:24 вкарахме мача в тайбрек.

В решаващия гейм Китай натрупа ранна преднина и съумя да завоюва дуела след 15:10.
Най-резултатна за българския тим стана Виктория Коева с 19 точки. Ива Дудова добави 18.

В първия мач от шампионата Южна Корея победи Бразилия изрично с 3:0.

Утре от 18:30 часа България ще срещне Бразилия, а ранният дуел опълчва Южна Корея и Китай.