Женският национален отбор на България допусна поражение с 0:4 от

...

България с тежка загуба от Украйна в първия плейоф от турнира УЕФА Лига на нациите

Женският народен тим на България позволи проваляне с 0:4 от Украйна в първи плейофен мач за място в Лига B на шампионата УЕФА Лига на нациите. Двубоят се игра на стадион “Арена Арда ” в Кърджали, а реваншът е на 27 февруари в Анталия.
Прочетете още
За страдание селекцията на Силвия Радойска се оказа догонваща в резултата още в самото начало на срещата. Само 6 минути след първия съдийски сигнал Кравчук изведе Украйна напред. В средата на първата част Андрукив удвои преднината на гостенките. След почивката “лъвиците ” се пробваха да отвърнат на предизвикването, само че не съумяха да стигнат най-малко до почетно попадение. Вместо това, в самия завършек на дуела украинките означиха два нови гола. Първо в 85-ата минута се разписа Хлушченко, а надълбоко в добавеното време Котук оформи крайния резултат.

Съставът на България:

12. Роксана Шахънска, 3. Яница Иванова, 5. Нора Димитрова, 6. Силвия Кефалова, 11. Кристиана Караиванова, 14. Димитра Иванова, 22. Ивана Найденова (69 – 10. Леонора Желева), 9. Лора Петрова (86 – 16. Здравка Парапунова), 19. Йоана Станкова (46 – 2. Николета Бойчева), 7. Евдокия Попадинова (69 – 17. Симона Петкова), 20. Виктория Яворова (46 - 13. Катрин Караджов)

Селекционер:  Силвия Радойска
Източник: trafficnews.bg