Женският национален отбор допусна много нелепа загуба от Германия с

...

Жалко! Изпуснахме Германия в Нагоя

Женският народен тим позволи доста нелепа загуба от Германия с 2:3 (25:18, 20:25, 25:23, 24:26, 10:15) в Лигата на нациите в Нагоя.

Воденият от Лоренцо Мичели отбор имаше голяма опция да завоюва в четвъртия гейм, само че се пропука.

Така България загуби втори следващ петсетов мач след провалянето против Доминиканска република.

И в него нашите поведоха с 1:0 и 2:1, само че най-после паднаха в тайбрека.

Двубоят стартира под българска диктовка и през целия първи гейм водихме в резултата.

Втората част беше тъкмо противоположното – Германия не ни даде доста шансове.

Въпреки това българките демонстрираха темперамент и при 12:20 съвсем съумяха да изравнят резултата.

В последна сметка положителната серия не се оказа задоволителна за триумф.

Третият гейм беше доста трагичен, само че още веднъж България бе по-добрият тим в залата.

До средата на частта резултатът вървеше точка за точка, само че това продължи до 15:15. Последваха три следващи сполучливи офанзиви за нашите, което предреши триумфа.

Най-нещастно се разви четвъртият гейм. В него българките започнаха мощно и поведоха с 16:12.

Тогава обаче позволихме серия на германките и превръщане на резултата.

Финалът на частта беше доста трагична. България даже имаше мач бол при 24:23, само че го пропусна.

Германия направи три следващи точки и вкара дуела в тайбрек.

Решителната част стартира кошмарно за нашите. Първите три точки бяха за противника. Резултатът стигна и до 1:5.

Отново българският темперамент можеше да избави мача.

От 3:8 нашите стопиха пасива до 6:8. Но още веднъж Германия възвърне преднината си на 12:6.

Вече беше късно за поврат. Германия има три победи от три мача.

Най-резултатна от България още веднъж беше Мария Йорданова с 29 точки, следвана от Елена Бечева със 17.

Във вторник България ще изиграе финален мач в Нагоя против Китай.

Вторият шампионат от Лигата на нациите с наше присъединяване е в Хонконг.
Източник: novsport.com