Женският националът отбор на България записа втора загуба в олимпийската

...

Волейболните националки се бориха, но загубиха от европейския шампион Турция

Женският националът тим на България записа втора загуба в олимпийската подготовка в Токио. Новият европейски първенец и настоящ победител в Лигата на нациите Турция победи нашите с 3:0 (25:20, 25:19, 25:15). Предния ден загубихме със същия резултат от Белгия.
Прочетете още
Първата точка в мача беше наша. Резултатът вървеше еднакъв до 5:5. Съперникът дръпна с три точки и стартира да брани задатъка си. Все отново нашите се приближиха до 18:19. Тогава нови три турски точки действително сложиха завършек на гейма. Най-близо бяхме при 20:22.

Във втория гейм равенствата се редяха до 13:13. Тогава допуснахме туркините да създадат четири безответни точки и да се приближат до спечелването му. Българките обаче също демонстрираха класа. С наша серия от три точки сведохме пасива си до 18:19. До края на гейма обаче направихме още единствено една и Турция поведе с 2:0.

Третата част беше най-неравностойна. Треньорът Лоренцо Мичели даде късмет на доста от най-младите ни състезателки да опитат какво е да играеш против един от най-силните тимове в света. Много рано Турция поведе със сериозна разлика и не ни разреши да се приближим. Накрая еврошампионът приключи мача с 25:15.

Във вторник България играе третия си мач против Бразилия от 10 ч.
Източник: trafficnews.bg