Източници от бТВ и Нова взаимно се топят, че едната

...
Източници от бТВ и Нова взаимно се топят, че едната
Коментари Харесай

Араби избират бТВ или Нова плюс телекомите с тях

Източници от бТВ и Нова взаимно се топят, че едната или другата национална частна телевизия се продава на арабски вложители. Това става в пакетна договорка, дружно с мобилните оператори, с която всяка една е обвързвана. Съответно Yettel с бТВ и Vivacom с Нова.

Досега от дълго време се знаеше, че фамилията на мистериозно починалия в авиокатастрофа при отлични метеорологични условия чешки милиардер Петр Келнер желае да се раздели със собствеността му в България. След като Комисия за защита на конкуренцията го спря да купи Нова в тандем с доста мощния по това време хазартен необут Васил Божков, той насочи вниманието си към първата и по-гледаната по това време бТВ, като я пакетира с Yettel - тогава към момента Telenor като единна информационна платформа. По друго време се говореше за интерес към покупката на малкия екран от хора, свързани с NEXO, от видни бг политици и така нататък, само че обвързването с телекома прави цената непостижима за родните мащаби.

След като Кирил Домусчиев продаде на Драган Шолак Нова, тя пък беше пакетирана с неговия Vivacom. За мобилния оператор от много време се знае, че изпитва проблеми с финансирането при огромната си милиардна задлъжнялост. Но за продажба на Нова се чува за първи път. Даже се приказва, че спасението било открито с автопродажба на притежателя, в случай че може да се има вяра на източниците, които го популяризират.

създател: СЛАВА
...
Източник: slava.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР