Изстрелването на руските лунни мисии “Луна 26, “Луна 27, “Луна

...
Изстрелването на руските лунни мисии “Луна 26, “Луна 27, “Луна
Коментари Харесай

Всички руски мисии до Луната се отлагат с по две години заради проблеми с доставката на чуждестранни компоненти

Изстрелването на съветските лунни задачи “Луна 26 ”, “Луна 27 ”, “Луна 28 ” ще бъде отсрочено с по две години поради проблеми с доставката на задгранични съставни елементи.

Новината бе обявена от Игор Митрофанов, началник на Департмента по нуклеарна планетология към Института по галактически проучвания (ИКИ), част от Руската академия на науките (РАН).

Напомням на читателите, че “Луна 25 ”, първата задача на Русия до Луната след разпадането на Съюз на съветските социалистически републики, трябваше да бъде изстреляна тази есен, само че бе отсрочена за лятото на другата година. Днес имаме удостоверение, че и всички останали задачи след нея ще претърпят отлагания.

Напомням също по този начин, че след разпадането на Съюза руснаците са съумели да изстрелят една-единствена задача оттатък околоземна орбита, в която имат съществена управителна роля – тази на галактическия телескоп “Спектр-РГ ”. Модерна Русия няма нито една безпилотна задача до Луната или друга планета, което значи, че страната изостава освен от Съединени американски щати и Китай, само че и от Япония и Индия. Както китайците, по този начин и японците и индийците са осъществили лунни и междупланетни полети през последните 20 години.

Източник: cosmos.1.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР