Изключително младият отбор на Ливърпул посреща Шроузбъри в мач-преиграване от

...

НА ЖИВО: Ливърпул - Шроузбъри, исторически мач!

Изключително младият тим на Ливърпул посреща Шроузбъри в мач-преиграване от четвъртия кръг за ФА Къп и играят при резултат 0:0. В първата среща третодивизионният отбор приключи при резултат 2:2, въпреки „ червените” да имаха превес от два гола.

Точно след мача мениджърът Юрген Клоп довери, че никой от футболистите му от първия тим няма да бъде в състава поради зимната пауза, въведена в Англия през тази година. Така Клоп постави на пейката мениджъра на тима до 23 години Нийл Кричли.

19-годишният Къртис Джоунс извежда Ливърпул с лентата, трансформирайки се в най-младия капитан в клубната история. Адам Люис, Джейк Кейн и Лиъм Милър дебютират в мъжкия футбол, а Лейтън Кларксън стартира за първи път като титуляр. Общо четирима играчи, които стартираха в първия мач, са титуляри и през днешния ден.

Двубоят трябваше да стартира в 21:45 часа, само че началото се отсрочи с 15 минути от съображения за сигурност, откакто е имало случай на автомагистралата по пътя за Ливърпул.

Средната възраст на състава, който стартира през днешния ден, е 19 години и 102 дни. Този състав е с 80 дни по-млад от оня, който през декември започва при разгрома с 0:5 от Астън Вила.

19y 102d - With an average age of 19 years and 102 days, Liverpool have tonight named their youngest ever starting XI in all competitions for the second time this season, surpassing their lineup for the League Cup quarter-final against Aston Villa in December (19y 182d). Break. pic.twitter.com/iUM7BjIyvx
— OptaJoe (@OptaJoe) February 4, 2020
След първите 10 минути игра домакините от Ливърпул играха по-умело и пресираха своя противник. Въпреки това до рискове пред вратата на Шроузбъри не се стигаше, като гостите играха в скица 5-3-2.

Ливърпул: Келъхър, Уилямс, Хувер, Ван Ден Берг, Люис, Чиривея, Кларксон, Кейн, Елиът, Джоунс, Милър

Шроузбъри: О'Лиъри, Пиер, Голбърн, Едуардс, Уилямс, Уоли, Ланг, Лав, Гос, Ебанкс-Ландел, Лоран