Изиграни бяха последните контролни срещи от отбори, участници в Югозападната

...

Последни контролни преди старта на Трета лига

Изиграни бяха последните контролни срещи от тимове, участници в Югозападната трета лига, преди старта на шампионата.

На стадиона в Панчарево в надзорен мач се срещнаха тимовете на ЦСКА ІІ и ФК „ Кюстендил ”. Мачът стартира добре за домакините, които посредством Илиян Илиев в 10-та минута с топовен изстрел от 30 метра  откриха резултата за 1:0. До края на полувремето пропуски за тима на домакините направиха Георги Димитров, Алесандро Николов и Александър Кожухаров. През второто полувреме наставникът на армейците Стамен Белчев извърши смени и качеството на играта спадна. В 75-та минута основният арбитър отсъди дузпа в интерес на гостите за игра с ръка на Илиян Димитров. Евгени Гроздин бе прецизен за 1:1. В 88-ма минута Теодор Апостолов насочи топката в наказателното поле на гостите и Венелин Иванов засече за 2:1.На стадион НСА третия тим на ЦСКА 1948 и „ Пирин ” Разлог приключиха наедно – 2:2. Първи откриха резултата домакините посредством Даниел Маджаров в 29-та минута, който от 12-13 метра простреля вратаря на „ Пирин ” Разлог за 1:0. Преди това Кристиян Грозданов уцели от воле напречната греда на гостите. В 60-та минута  гостите изравниха от дузпа. През второто полувреме Маджаров още веднъж уцели напречната греда. Именно той при контраофанзива насочи топката по фланга към Васил Димитров, само че тоново топката срещна напречната греда. В 82-ра минута гостите при бърза контраофанзива откриха неподготвена отбраната на домакините и повишиха на 1:2. В самия завършек на срещата Александър Сомов стреля, топката се отклони от бранител на гостите и резултата бе подравнен – 2:2.На терена на „ Евима ” се игра контролния мач сред тимовете на „ Алтън Асър ” от Туркменистан и „ Банско Тийм ” от едноименния град. През първата част на срещата не бе маркиран гол. След почивката в 50-та, 60-та и 65-та минути тимът на „ Алтън Асър ” означи три следващи гола. Това не отчая футболистите от Банско, които съумяха да понижат резултата до 2:3 посредством попадения на Роман и Ибрахим. В 85-та минута основният арбитър отсъди дузпа в интерес на отбора от Банско, вратаря на „ Алтън Асър ” напусна поста си, основният арбитър Иван Донев изчака нормалното време и даде завършек на мача.В последният си надзорен мач тимът на " Чавдар " победи " Левски II " с 3:0. Минути след началото на мача Николай Ботев изскочи самичък против вратаря на Левски и  главния арбитър видя нарушаване и отсъди дузпа. Наказателният удар бе изпълнен от Ивайло Марков, само че стража на „ Левски ” ІІ я избави. В 15-та минута офанзива на домакините бе оползотворена от Николай Ботев, който  откри резултата за 1:0. В 33-та минута при офанзива на гостите стража на домакините Слави Петров не позволи топката зад себе си. Вторият гол в срещата падна в 84-та минута  след попадение на Георги Иванов. Две минути по-късно  Калоян Радков направи резултата типичен – 3:0 -  след осъществяване на директен свободен удар. Преди началото на срещата бяха  представени публично футболистите на „ Чавдар ”  Етрополе, на които ще разчита през новото състезание на ЮЗ трета лига наставникът на отбора Иван Иванов. Представянето на тима и мачът бяха изгледани от Кмета на Община Етрополе Димитър Димитров, футболните митове Христо Стоичков и Елин Топузаков.
Източник: novsport.com