Изабелла Шиникова започна с победа в квалификациите на Ролан Гарос.

...

Шиникова започна ударно на Ролан Гарос

Изабелла Шиникова стартира с победа в квалификациите на " Ролан Гарос ". Българката се наложи със 7:5, 6:3 над поставената под №15 в пресявките Виталия Дятченко от Русия. Срещата продължи 95 минути.

Изабелла завоюва първите пет гейма против Дятченко, само че позволи изравняваве при 5:5. Българката обаче завоюва идващите два гейма, а по този начин затвори първата част със 7:5. Във втория сет Шиникова изостана с 1:3, само че завоюва идващите пет гейма за 6:3.

Във втория кръг Шиникова ще играе против №188 в международната класация Валентини Граматикопулу от Гърция.

По-късно през днешния ден първата ни ракета Томова ще се изправи против британката Кейти Суон, против която има две победи. Предстоящият дуел посред им е финален (четвърти) в програмата на корт 2 и се чака да започва не преди 16:00 часа българско време. В момента Суон е под номер 212 в международната класация. При триумф българката ще срещне рускиня във втория кръг – победителката от мача сред Варвара Флинк и Марина Мелникова.

Източник: trafficnews.bg