Изабелла Шиникова отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис на

...

Италианка спря серията на Шиникова

Изабелла Шиникова отпадна на четвъртфиналите на шампионата по тенис на червени кортове в Хамамет (Тунис) с награден фонд 15 хиляди $. Поставената под номер 3 Шиникова загуби от шестата в схемата италианка Лукреция Стефанини с 4:6, 3:6.

Двубоят стартира с шест следващи пробива, след което Стефанини взе първия сет с още един брейк в деветия гейм. Втората част също стартира с ранна замяна на пробиви, само че след 2:2 италианката взе четири от идващите пет гейма, с цел да победи след 74 минути игра.

26-годишната софиянка прекъсна серията си от седем следващи победи в Хамамет, където през предходната седмица завоюва различен шампионат на ITF от същия сан. Тя завоюва 2 точки за международната класация и 367 $.

В схемата на двойки Шиникова и Сандра Самир, сложени под номер 1, излизат по-късно през днешния ден на полуфиналите против Монтсерат Гонсалес (Парагвай) и Джесика Хо (САЩ).