Ивайло Мирчев, ПП-ДБПП-ДБ предложихме план, който дава шанс на партиите

...
Ивайло Мирчев, ПП-ДБПП-ДБ предложихме план, който дава шанс на партиите
Коментари Харесай

Търсим съгласие по 7 мерки - без тях не можем да говорим за изкореняване на модела на завладяната държава

Ивайло Мирчев, ПП-ДБ

ПП-ДБ предложихме проект, който дава късмет на партиите да се вземат в ръце и да измъкнат страната от политическата рецесия. Планът ни не съдържа заричане за триумф, само че дава действителна опция да успеем, преди рецесията да е станала хронична. Този проект към този момент бе отритнат от депутатите на Пеевски в Народното събрание, което споделя задоволително на КОЙ ще пречи реализирането му.

Смятаме, че политическата рецесия през днешния ден е на първо място рецесия на доверието - обществото ни не има вяра, че правоохранителните органи в действителност ще санкционират политическата корупция.
Затова в нашия проект стъпваме на един елементарен принцип - първо наличието, след това формата. Първо би трябвало да реализираме единодушие за антикорупционните закони и решения, а по-късно да започваме диалози за осъществяване на втория мандат.

Върховенството на правото е нашата платформа за диалог. Ако всички в Народното събрание проявим отговорност, тя може да се трансформира в платформа на националното единодушие.
Като политическа мощ, на която се пада да получи втория мандат, считаме за собствен дълг да излезем с градивно решение. За да проверим дали въобще имаме учредения да тръгваме по този път, ще предложим декларация, с която

ще потърсим необятна поддръжка от 2/3 от Народното събрание за минимум 7 неща:

- Подкрепа за новия Закон за правосъдната власт, с цел да има гаранции за самостоятелен съд и отчетна прокуратура;
- Подкрепа за попълване на антикорупционната комисия посредством развой, утвърден от Европейската Комисия;
- Подкрепа за избор на омбудсман, с цел да имат жителите публичен защитник;
- Подкрепа за това посредством Наказателно-процесуалния кодекс да бъдат лимитирани злоупотребите със СРС и прикриване на социална информация зад следствената загадка (както доста ясно пролича от проблема с Нотариуса, че се случва);
- Подкрепа за промени в закона за отбрана на подаващите сигнали за корупция и други нарушения;
- Подкрепа за приемане на закон за персоналния банкрут, с който да се подсигурява отбрана на стотици хиляди жители, които са добросъвестни длъжници, само че са изпаднали в съществени финансови затруднения;
- Подкрепа за първа стъпка в промяната на службите за сигурност посредством въвеждане на периодически инспекции за интегритет и преданост, включително посредством полифизиографичен тест.

Целта ни е да дадем късмет за действителни, а освен за декларативни промени и поискахме време от президента, с цел да можем да потърсим единодушие по горните 7 ограничения.
Без тях не можем да приказваме за премахване на модела на превзетата страна. А без този диалог, другите диалози, тези за държавно управление, биха били обречени да завършат по към този момент познатия метод. Търсим необятна поддръжка, с цел да поеме всяка политическа мощ своята отговорност за оправянето с рецесията и да спрем да се дебнем с кой с кого бил дал своя вот. Времената са тежки и отговорността, която всички в Народното събрание носим, е голяма.
Източник: faktor.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР