Италия постигна първа победа в квалификациите за Евро 2024, след

...

Италия не срещна проблеми при гостуването си в Малта

Италия реализира първа победа в квалификациите за Евро 2024, откакто победи без проблеми с 2:0 като посетител новобранеца в група " С " Малта.

Във втори следващ мач за сегашния първенец на Стария континент се разписа Матео Ретеги, който дебютира преди дни при загубата с 1:2 от Англия на стадион " Диего Армандо Марадона ".

Младият нападател откри резултата в 15-ата минута. Сандро Тонали извърши корнера, а Ретеги беше този, който съумя да скочи най-високо пред вратата и да нанесе акуратен удар с глава, отскочил от напречната греда за 1:0.
 Люксембург - Португалия 0:6 в мач от група
Отличен 6! Португалия приложи блицкриг на Люксембуг, Роналдо избухна с два гола

Вижте детайлности

В 27-ата минута гостите взеха решение всичко в своя изгода, откакто Сандро Тонали отклони топката при центриране на Емерсон Палмиери и Матео Песина я добута във вратата за 2:0.

По този метод момчетата на  Роберто Манчини завоюваха с 2:0 завоюваха първите си точки в групата. С три е още Северна Македония, а Англия е водач с цялостен актив от 6 пункта. Украйна и Малта остават с нулев актив.