Италианският волейболен гранд Трентино Волей (Тренто) спечели за безпрецедентен 5-и

...

Тренто отново е кралят на световното клубно

Италианският волейболен гранд Трентино Волей (Тренто) завоюва за невиждан 5-и път международното клубно състезание. Трентинци надиграха другия италиански гранд Кучине Лубе (Чивитанова), с българския национал Цветан Соколов в състава си, с 3:1 (25:20, 22:25, 25:20, 25:18) в огромния край на клубния Мондиал в Полша, игран довечера в цялостната зала в Ченстохова.

По този метод Тренто завоюва трофея за рекорден 5-и път в своята история и за първи след 4-те поредни трофеи в интервала 2009-2012 година. Освен това имат и 2 бронзови медала (2013 и 2016).

За Цецо Соколов и компания това пък е втори следващ изгубен край на международното клубно състезание, откакто през 2017-а паднаха от съветския Зенит (Казан) с 0:3 гейма.

По-рано през днешния ден съветският дебютант в шампионата Факел (Новий Уренгой), воден от някогашният селекционер на България Камило Плачи, пък завоюва бронзовите медали след триумф над домакините от Асеко Ресовия (Жешув) също с 3:1 гейма.

Цецо Соколов игра устойчиво цялостен мач за Лубе и стана най-резултатен със 17 точки (1 блок и 50% успеваемост в атака) . Робертланди Симон приключи с 14 точки (4 блока, 2 аса и 62% успеваемост в атака), само че и това не оказа помощ за триумф.

За Тренто американският национал Аарън Ръсел заби 20 точки (1 блок, 1 ас, 55% успеваемост в атака), а Урош Ковачевич осъществя още 16 точки (2 аса и 61% успеваемост в атака) за успеха.