Италианският гранд Наполи си върна разклатеното от загубата с 0:5

...

Наполи изми срама от Ливърпул срещу Борусия Дортмунд

Италианският гранд Наполи си върна разтърсеното от загубата с 0:5 от Ливърпул в контрола самочувствие, откакто се наложи с 3:1 над немския Борусия Дортмунд в другарски мач, игран на стадиона в Сенкт Гален, Швейцария. Воденият от Карло Анчелоти отбор стигна до разкриване на резултата още в 7-ата минута, когато се разписа Аркадиуш Милик, който приключи със мощен шут от границата на наказателното поле самостоятелен пробив. След гола германците се активизираха, само че на няколко пъти вратарят на Наполи Орестис Карнезис направи положителни спасявания. В 29-ата завърналият се в Неапол след отдаване чартърен в Спартак Москва Никола Максимович удвои задатъка на италианския отбор с глава след ъглов удар. Борусия върна едно попадение в 65-ата минута посредством Максимилиан Филип, само че в добавеното време Хосе Кайехон оформи крайния резултат. Наполи започва сезона на 18 август против Лацио.