Италианецът Яник Синер се класира за четвъртфиналите на турнира от

...

Синер мина и през Рубльов в Маями, Фриц се справи с Руне

Италианецът Яник Синер се класира за четвъртфиналите на шампионата от сериите АТР Мастърс 1000 в Маями, откакто отстрани в два сета руснакът Андрей Рубльов.

Поставеният под №10 в конкуренцията Синер, който в предходния кръг се оправи с първата ни ракета Григор Димитров, още веднъж не загуби сет и надделя Рубльов с 6:2, 6:4.

Италианецът не позволи да се стигне до точка за пробив в хода на цялата среща, а на собствен ред се възползва от три от петте благоприятни условия пред себе си, с цел да стигне до крайната победа след час и 12 минути на корта.

В спор за място на полуфиналите пък Яник Синер ще се изправи против спечелилия от мача сред финландеца Емил Руусувуори и нидерландеца Ботик ван де Зандсхулп.

Място в четвъртфиналите заслужи и първата ракета на Съединени американски щати Тейлър Фриц, който надигра с 6:3, 6:4 седмия подложен в конкуренцията Холгер Руне и по този начин чака в идващия кръг международния №1 Карлос Алкарас или Томи Пол.