Истински футболен спектакъл! Тотнъм мина през деветте кръга на ада

...

Тотнъм елиминира Сити в епичен мач, Ливърпул си уреди среща с Барса

Истински футболен театър! Тотнъм мина през деветте кръга на пъкъла и изхвърли Манчестър Сити от Шампионската лига, откакто приключи 3:4 в реванша на " Етихад " и с общ резултат 4:4 се класира за полуфинала на шампионата.
 Тотнъм с най-малък триумф над Сити, Ливърпул поглежда към полуфиналите
Зрителите станаха очевидци на тотално голово представление, като за 21 минути видяха общо два обрата и цели 5 гола. Серията стартира Рахим Стърлинг (4`), който даде задатък за домакините. Малко по-късно " шпорите " обърнаха резултата с два бързи гола на Хюн Мин Сон (7` 10`). Секунди по-късно Бернардо Силва (11`) възвърне равенството, а Стърлинг (21`) още веднъж изведе тима си напред. Пет гола за 21 минути, това е нов връх в шампионата на богатите.

През втората част двата тима продължиха зрелищното си надиграване, като Серхио Агуеро (59`) даде глътка въздух на " жителите ". Драмата продължи, откакто Фернандо Йоренте (73`) също се разписа. Ситуацията при гола му обаче бе противоречива, защото на повторенията се видя, че нападателят употребява ръката си, с цел да насочи топката във вратата.

Така ще Тотнъм се изправи против терминатора на футболни колоси Аякс, който през вчерашния ден в профил Ювентус с общ резултат 3:2. Първата среща сред " жителите " и холандците ще се организира на 30 април (вторник).

В другия мач довечера Ливърпул не срещна компликации при гостуването си на Порто и си уреди среща с Барселона на последното ходило преди огромния край в Мадрид. Мърсисайдци победиха с 4:1 при гостуването си на стадион " Драгао " и с общ резултат 6:1 не престават напред.

Садио Мане откри резултата в 28-ата минута с първия удар към вратата на Икер Касийяс. Порто доминираше до почивката, само че направи няколко пропуща, след които получи попадение. В 65-ата минута Мохамед Салах вкара втори гол за Ливърпул. Едер Милитао понижи на 1:2 в 65-ата минута, само че още веднъж Салах и Върджил ван Дайк оформиха изразителния триумф на британския гранд.
Източник: offnews.bg