Испанският тенисист Карлос Алкарас победи италианеца Лоренцо Сонего във втория

...

Италианец измъчи максимално Алкарас, Зверев също с петсетова победа

Испанският тенисист Карлос Алкарас победи италианеца Лоренцо Сонего във втория кръг на Откритото състезание на Австралия с 6:4, 6:7 (3:7), 6:3, 7:6 (7:3).

20-годишният испанец завоюва след 3 часа и 29 минути игра в своя мач номер 200 в професионалния тенис.

Втората ракета в света приключи с 12 аса и 3 осъществени точки за пробив от 6.

В третия кръг Алкарас ще срещне спечелилия от мача Сумит Нагал (Индия) - Шън Юнчжън (Китай).

Шестият в схемата Александър Зверев срещна сериозна опозиция от квалификанта от Словакия Лукаш Клайн и съумя да завоюва след петсетова борба със 7:5, 3:6, 4:6, 7:6(5), 7:6(7).

Дъжд принуди уредниците да затворят покрива на " Джон Кейн Арена " и Зверев имаше огромни компликации против 163-ия в света словак.

Германецът завоюва първия сет, само че по-късно 25-годишният Клайн взе самодейността и обърна за 2:1 сета. Словакът, чието само присъединяване в главната скица на шампионат от Големия шлем бе на " Уимбълдън " през 2022 година, изпусна страховит късмет за първата си победа против състезател от топ 10 в четвъртия сет, когато при 4:4 пропусна точка за пробив. Зверев взе четвъртия сет след тайбрек, а в решителния пети още веднъж завоюва след тайбрек и се класира за идващия кръг.

11-ият в схемата Каспер Рууд надигра представителя на домакините Макс Пърсел с 6:3, 6:7 (5), 6:3, 3:6, 7:6 (7).