Испанският национал Диего Коща бе една от най-важните фигури в

...

За 109 минути Диего Коща вкара колкото за 11 мача

Испанският национал Диего Коща бе една от най-важните фигури в борбата за Суперкупата на Европа сред Атлетико Мадрид и Реал Мадрид. 29-годишният нападател вкара половината голове за своя отбор, завоювал трофея след триумф с 4:2 след продължение, а по-интересното е, че за 109 минути той наказа “белите” тъкмо толкоз пъти, колкото и във всичките си предходни мачове против този противник.

Коща вкара двете си попадения в Талин нощес до 79-ата минута и по този начин в границите на един мач осъществя толкоз, колкото бе успявал във всички мадридски дербита, в които бе играл досега. Преди снощния дуел Диего имаше 2 гола в общо 11 мача на Атлетико против Реал. В следствие той прекара още 30 минути на терена, бивайки сменен от Хосе Хименес.

2 - Diego Costa has scored two goals in the 2018 UEFA Super Cup, as many as he had in his previous 11 derbies against Real Madrid in all competitions (two). Right. pic.twitter.com/w7eMV3VVRJ
— OptaJose (@OptaJose) August 16, 2018
Диего Коща се завърна в Атлети през предишния сезон, като записа на сметката си 23 мача и 7 гола във всички шампионати през сезон 2017/2018.