Испанският Бетис победи като гост ХИК Хелзинки с 2:0 и

...

Бетис оглави групата на Лудогорец

Испанският Бетис победи като посетител ХИК Хелзинки с 2:0 и оглави класирането в група „ С “ на шампионата Лига Европа.

В другия мач от потока българският първенец Лудогорец реализира исторически триумф над Рома с 2:1 и заема второто място след изиграването на дебютните срещи.

„ Зелено-белите “ поведоха във Финландия с гол от дузпа в добавеното време на първата част, когато прецизен бе Уилиан Жозе.

Подписалият това лято нов контракт бразилец удвои задатъка на носителя на Купата на Испания в 64-ата минута.

ХИК вкара гол единствено три минути по-късно посредством Малик Абубакари, само че след дълго преразглеждане на попадението посредством системата ВАР, то бе анулирано заради засада.

В идващия кръг на Лига Европа тимът на Бетис приема Лудогорец, до момента в който ХИК ще гостува на Рома в Италия.
Източник: novsport.com