Испанецът Алекс Маркес от екипа на Дукати спечели спринтовата надпревара

...

Алекс Маркес спечели спринта на Силвърстоун преди Гран при на Великобритания в Moto GP

Испанецът Алекс Маркес от екипа на Дукати завоюва спринтовата конкуренция в Moto GP на пистата " Силвърстоун ", която в утрешния ден ще одобри 9-ия кръг за сезона от международния шампионат по мотоциклетизъм.

На именитото английско трасе по-малкият брат на шесткратния международен първенец в кралския клас Марк Маркес потегли от трета позиция на старта и съумя да поеме водачеството в края на втората обиколка, с цел да запише своята първа победа в спринт от началото на сезона.

Втори остана различен водач на Дукати Марко Бецеки, който потегли полпозишън, а челната тройка добави Маверик Винялес с Априля.

Световният първенец и водач във краткотрайното класиране в шампионата Франческо Баная с Дукати през днешния ден остана едвам 14-и.

Стартът на същинската конкуренция за Гран при на Англия в Moto GP е в неделя от 15:00 часа българско време.