Ирландия и Португалия завършиха 0:0 в световна квалификация от група

...

Ирландия препъна Португалия в Дъблин

Ирландия и Португалия приключиха 0:0 в международна подготовка от група " А ", която се игра в Дъблин. Така ирландците стопираха серия от 5 следващи победи на Португалия.

Въпреки, че дуелът приключи без попадения, двата отбора изиграха много забавен мач. Ирландците съумяха да разбият играта на гостите и не разрешиха доста положения пред вратата си.
 Снимка 553245
Източник:

Най-чистото състояние в мача пристигна в 67-а минута и то бе за португалците. Центриране отдясно достави топката за Роналдо, който стреля с глава, само че кълбото мина на косъм от десния непряк дирек.
 Германия победи Лихтенщайн с 9:0 в международна подготовка
Германия се подигра с новобранец

Ранен червен картон за гостите

Португалия приключи мача с 10 души на терена. Защитникът Пепе си извади два жълти картона в границите на 10 минути и в 82-рата бе изпъден от игра.

С точката Португалия остава водач в групата, само че с равни точки със Сърбия - по 17. Ирландия е на 4-то място с 6 пункта.