Иран обяви, че няма да спре да обогатява уран
Иран няма да се съгласи да прекрати краткотрайно обогатяването на уран в подмяна на нуклеарна договорка със Съединени американски щати, съобщи Ройтерс, като се базира на публично изказване на представителя на иранското външно министерство Есмаил Багаи от през днешния ден, заяви Българска телеграфна агенция.
Той уточни, че към момента не е избрана дата за шестия кръг от договарянията сред Техеран и Вашингтон за иранската нуклеарна стратегия.
На въпрос по отношение на информациите, че Иран може да замрази обогатяването на уран за три години, с цел да реализира съглашение със Съединени американски щати, Багаи сподели на конференция: " Иран в никакъв случай няма да одобри това “.
Американският президент Доналд Тръмп съобщи през вчерашния ден, че американските договарящи са имали " доста положителни “ диалози с иранска делегация през уикенда, означи Ройтерс.




