Иран не е имал намерение да атакува ОАЕ
Иран не е имал “план ” да нападна огромното петролно оборудване във Фуджейра в ОАЕ, съобщи нощес иранската държавна телевизия, базирайки се на почитан боен представител, който приписа осъществения по-рано през днешния ден удар на “американския боен авантюризъм ”, осведоми Франс прес.
“Ислямската република не е имала желание да нападна ” тези петролни уреди. “Това, което се случи е вследствие на американския боен авантюризъм за да се направи кулоар за корабите за незаконно секване на лимитираните зони в Ормузкия пролив ”, съобщи военният представител, представен от малкия екран.
Петролното оборудване във Фуджейра - едно от няколко в района, налични без прекосяване през Ормузкия пролив - беше атакувано през вчерашния ден с дрон, а нападението аргументи пожар. Атаката бе осъществена в първия ден от оповестената американска интервенция за възобновяване на корабоплаването през стратегическия воден път, който е блокиран от Техеран от началото на спора в Близкия изток.
ОАЕ оповестиха и че са били атакувани с четири крилати ракети, “изстреляни от Иран ”, три от които бяха “прехванати над териториални води ”, а “една падна в морето ”.
“Американските управляващи би трябвало да сложат завършек на тази отвратителна процедура за прибягване до мощ в дипломатическия развой и да прекратят военния авантюризъм в този сензитивен, богат на нефт район, който има въздействие върху стопанските системи на всички страни по света ”, добави военният представител.
ОАЕ през вчерашния ден нарекоха “опасна ескалация ” иранските офанзиви - първите след оповестяването на примирието сред Техеран и Вашингтон, което постави завършек на иранските ответни удари против страните от Залива след началото на израелско-американската офанзива против неговата територия на 28 февруари.
“Ислямската република не е имала желание да нападна ” тези петролни уреди. “Това, което се случи е вследствие на американския боен авантюризъм за да се направи кулоар за корабите за незаконно секване на лимитираните зони в Ормузкия пролив ”, съобщи военният представител, представен от малкия екран.
Петролното оборудване във Фуджейра - едно от няколко в района, налични без прекосяване през Ормузкия пролив - беше атакувано през вчерашния ден с дрон, а нападението аргументи пожар. Атаката бе осъществена в първия ден от оповестената американска интервенция за възобновяване на корабоплаването през стратегическия воден път, който е блокиран от Техеран от началото на спора в Близкия изток.
ОАЕ оповестиха и че са били атакувани с четири крилати ракети, “изстреляни от Иран ”, три от които бяха “прехванати над териториални води ”, а “една падна в морето ”.
“Американските управляващи би трябвало да сложат завършек на тази отвратителна процедура за прибягване до мощ в дипломатическия развой и да прекратят военния авантюризъм в този сензитивен, богат на нефт район, който има въздействие върху стопанските системи на всички страни по света ”, добави военният представител.
ОАЕ през вчерашния ден нарекоха “опасна ескалация ” иранските офанзиви - първите след оповестяването на примирието сред Техеран и Вашингтон, което постави завършек на иранските ответни удари против страните от Залива след началото на израелско-американската офанзива против неговата територия на 28 февруари.
Източник: dnesplus.bg
КОМЕНТАРИ




