Интересното е, че единствените двама президенти, които след това са

...
Интересното е, че единствените двама президенти, които след това са
Коментари Харесай

Пак се прочухме – след като имахме цар-премиер, сега ще имаме пре...

Интересното е, че единствените двама президенти, които по-късно са станали министър-председатели, са Владимир Путин и Дмитрий Медведев (поне не се сещам за други). Но за тях това бе намаляване, тъй като за разлика от България, в Русия президентският пост дава повече власт от премиерския.

 

През пролетта на 2024 година скок от президентското в премиерското кресло искаше да направи и президентът на Хърватия Зоран Миланович. Той смяташе да оглави листата на своята партия за парламентарните избори без да подава оставка като президент. Конституционният съд на страната, обаче, му сподели, че това е нелегално, президентът не може да се ангажира с партийна активност.

Пламен Петров
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР