Интер постигна ключова победа с 4:2 срещу Сасуоло в 35-ия

...

Интер излезе втори, Милан падна от Специя

Интер реализира основна победа с 4:2 против Сасуоло в 35-ия кръг на Серия А. Така нерадзурите излязоха втори с 66 точки, колкото има и Ювентус. Юве обаче е с мач по-малко. Сасуоло остава 13-и с 44 точки.

Сасуоло вкара още в 11-ата минута посредством Доменико Берарди, само че ВАР анулира попадението поради засада. Четири минути по-късно и Хоакин Кореа се разписа, само че ВАР още веднъж отсъди засада. В 42-ата минута Интер въпреки всичко поведе посредством Ромелу Лукаку, изведен от Д‘Амброзио.

Нерадзурите поведеха с 2:0 в 55-ата минута, когато Тресолди си означи автогол. Три минути по-късно Хенрик Мхитарян изведе Лаутаро Мартинес за 3:0.

В 63-ата минута Сасуоло върна едно попадение. Берарди откри непокрития Матеуш Енрике, а той умерено осъществя. Гостите върнаха още един гол в 77-ата минута – 3:2. Тогава Рожерио центрира за Давиде Фратези, а той вкара с глава.

В последната минута от постоянното време Брозович изведе Лукаку, който се разписа за крайното 4:2.

По-рано Милан падна с 0:2 от 18-я Специя. С трите точки Специя се изравни с Хелас Верона с по 30. 16-ят Лече е с 32 точки. пък записа следващ разочароващ резултат в последните седмици. Тимът има единствено една победа в пет срещи. Освен това росонерите записа загуба от отбор в тройката на дъното за първи път от 2017 година Тимът на Стефано Пиоли остава пети с 61 точки, две по-малко от четвъртия Лацио.

преди Специя да поведе. Това се случи в 75-ата минута посредством Пржемислав Вишниевски. Десет минути по-късно Салваторе Еспозито вкара непосредствено от директен свободен удар за 2:0.
Източник: flashnews.bg