Интер победи Наполи с 2:0 у дома в мач от

...

Интер сломи Наполи и си върна второто място

Интер победи Наполи с 2:0 вкъщи в мач от предпоследния кръг на Серия " А ". Така " нерадзурите " изпревариха Аталанта и се завърнаха на второто място във краткотрайното класиране. В събота двата отбора се изправят един против различен. Наполи остава седми с 59 точки, само че отборът към този момент има виза за Лига Европа, откакто победи с Купата на Италия.

Данило Д`Амброзио откри резултата в 11-ата минута. Лаутаро Мартинес удвои в 74-ата минута.

Интер поведе още при първата си добра офанзива. Бираги върна топката към точката на дузпата, където бе Д`Амброзио. Защитникът потърси левия ъгъл и вкара за 1:0.
 Снимка 489943
Източник:

Наполи бе покрай изравняването в 19-ата минута. Тогава след заучена обстановка след корнер топката стигна до Жиелински, който опита удар и след рикошет в крайници на Инсиние кълбото тупна рисково покрай гредата, само че в навън.

Шест минути по-късно Ханданович отрази бомбен удар на Жиелински. В 30-ата минута словенският деец се намеси уверено след удар на Политано. В 35-ата минута южняците направиха нов пропуск. Жиелински откри Инсинье в наказателното поле, който нанесе удар, само че след рикошет топката мина около вратата.
 Миг талантливост от Папу Гомес донесе три точки на Аталанта против Парма

" Бергамаските " стигнаха до триумф след ужасно второ полувреме

В 40-ата минута Елмас направи страховит пробив, само че ударът му не откри задачата. В края на полувремето Интер потърси втори гол, само че Мерет избави рисков шут на Брозович.

Втората част стартира с по една добра опция и пред двата тима. В 64-ата минута шут по земя на Елмас мина около гредата.
 Снимка 489941
Източник:

В 74-ата минута Интер въпреки всичко стигна до втори гол. Влезлият като промяна Лаутаро Мартинес пое топката в средата на терена, напредна на скорост и с изстрел по земя вкара хубав гол за 2:0.