Интер Милано трябваше да се задоволи само с точка при

...

Интер профука два гола аванс срещу Болоня на Джудзепе Меаца

Интер Милано трябваше да се задоволи единствено с точка при семейството си против Болоня. Лидерът в италианската Серия " А " поведе с два гола, само че в крйана сметка изпусна успеха и мачът завъри 2:2.

Лаутаро Мартинес се трансформира в третия в историята с двуцифрен брой голове след 8 изиграни мача в шампионата, само че това достижение остава на назад във времето след изпуснатата победа.

Другите двама са Джузепе Меаца (1935/1936) и Валентин Анджелило (1958/1959), надлежно с 11 и 16.

Франческо Ачерби вкара за 1:0 в 11-ата минута, а единствено две по-късно Лаутаро удвои. Рикардо Орсолини понижи от дузпа в 19-ата минута, а Джоуша Зиркзее изравни в 52-ата. Гол на Алексис Санчес пък бе анулиран поради засада.

В същото време Ювентус се приближи до челото след 2:0 против Торино. Победата стана факт след попадения на Федерико Гати (47 " ) и Аркадиуш Милик (62 " ).

Така " бианконерите " са със 17 точки - две по-малко от водача Интер. Милан е втори с 18 и мач по-малко. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg