Инициативата Зелени работи“ е идея, която цели да мотивира общността

...
Инициативата Зелени работи“ е идея, която цели да мотивира общността
Коментари Харесай

Екоактивист: Светът би бил идеален, ако всеки осъзнава своята роля и принадлежност към планетата

Инициативата " Зелени работи “ е концепция, която цели да стимулира общността в България, да я развива и да си приказваме за зелената промяна. Това сподели в предаването " Човекът на фокус “ на Радио " Фокус “  екоактивистът и бизнесмен Стойчо Наков. " Това е една дискусионна платформа, където ще споделям моето мнение и виждане за всички зелени трансформации, които сега се случват, които са доста значими и се случват на законодателно равнище, в бизнеса. Важно е да се обърне внимание на ролята на всеки един от нас и по какъв начин всеки може да способства за това да живеем в един по-устойчив свят в бъдеще. “

За екоактивиста един съвършен свят би бил всеки да осъзнава своята роля и принадлежността си към планетата, тъй че да се грижим за ресурсите, които имаме, много по-осъзнато. " В момента се намираме в климатична рецесия, която носи доста неприятни последствия за всички нас. Така че в един съвършен свят виждам това по какъв начин хората осъзнават своята роля и всички вреди, които основават върху природата, и това, че тези вреди в действителност се връщат към нас. Така че да бъдем малко по-отговорни и малко по-осъзнати за това по какъв начин консумираме, за какво го вършим и до каква степен ще ни докара това нещо. “

През последните години хората са доста по-информирани с проблемите – замърсяванията, за климатичната рецесия, за което медиите имат голяма роля, счита още  Стойчо Наков: " Това е една доста добра първа стъпка. Това, което ми се желае да стартираме повече да виждаме, е повече деяние и на локално равнище, и на законодателно равнище да се случват промени, които в действителност да водят съответно до усъвършенствания. “

" Zero waste концепцията е метод на живот с по-малко боклуци, - изясни още той. – Това е да консумираме малко по-осъзнато, с цел да понижим фрапантно отпадъците си. Това главно се свежда до 5 съществени правилото: това да се отхвърляме от някои неща, от които нямаме потребност, да преизползваме това, което към този момент имаме, да рециклираме по-късно и да компостираме също. Есенцията на нулевите боклуци е да помислим една концепция преди генерирането на боклуци. Това е един метод на живот, една цел да вървим с фрапантно по-малко боклуци или нулеви боклуци. “

Кръговата стопанска система е отговорът на тези проблеми, счита Стойчо Наков: " По създание кръговата стопанска система цели да премисли консуматорското ни държание или така наречен " линейна стопанска система “. Целта е да се направи един кръг, да се отстрани последната стъпка от нея, т.е. изхвърлянето на към този момент непотребните материали, тъй че изначално да помислим за функционалността на продуктите, тъй че те бъдат основани с концепцията да не основават боклук, да бъде помислено какво ще се случи с тях като станат боклук, по какъв начин могат да бъдат преизползвани. Наливното извършване на покупки е подобен образец за това, че може да се употребява една опаковка няколко пъти. “       

 

" Поведението на потребителите оформя и пазара напълно, тъй че е значимо къде си харчим парите, тъй като с това ние гласуваме доверие на един бизнес или не, “ сподели още екоактивистът и добави, че в последните години се следи ясна наклонност, че хората избират бизнеси и марки, които мислят за природата и ползват зелени практики: " Тук не приказваме за някакви фрапантни промени, които да се случат от през днешния ден за на следващия ден, а по-скоро за стратегически помислени неща, които в идващите десетки години да се развиват по метод, че това да докара до един баланс сред бизнеса и зелената промяна. “

 

" Като цяло светът се стреми да върви към едно по-устойчиво бъдеще. Всички индикации на международно равнище демонстрират, че главните провокации пред човечеството ще са свързани с околната среда и климатичната рецесия. Това са опасности, които засягат с изключение на стопанската система, само че и здравето на индивида. Важното е да бъдем виновни и да потърсим и персоналната отговорност за това какво можем да създадем и ние персонално, “ заключи екоактивистът и бизнесмен Стойчо Наков.
Източник: varna24.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР