Вратарят на Ференцварош: Искаме да отстраним Лудогорец
„ Имаме голямо предпочитание да се потвърдим “, сподели Давид Гроф
Вратарят на Ференцварош Давид Гроф съобщи в изявление за телевизия M4 Sport, че той и cъотборниците му несъмнено желаят да създадат история и да се класират напред с победа против Лудогорец. А дали ще победят или не, не може да дефинира какъв брой ще бъде сполучлив целия сезон или не.
Унгарците паднаха с 1:2 преди седмица в Разград и в този момент ще се нуждаят от победа с два или повече голове, с цел да продължат към осминафиналите. 36-годишният Гроф взе титулярното място, откакто главния пазач и национал на страната Денеш Дибус е с травма.
„ Денеш към момента е в развой на рехабилитация, само че към този момент се готви с нас. За страдание не мога да кажа доста за това, медицинският щаб би могъл да даде повече информация. Но той е до нас, оказва помощ ми доста. Мисля, че ние, вратарите, сме доста добър екип. Това ме прави доста горделив, че мога да вардя. Имах три интервала във Фради, тъй че трябваше да очаквам дълго време, с цел да бъда вратар номер едно на тима. Опитвам се да се възползвам от тази опция, да се насладя на всеки миг “, стартира Гроф изявлението.
Гроф акцентира, че в четвъртък всяка част от тима би трябвало да способства в своята зона - отбраната би трябвало да завоюва реванша против Лудогорец без да допусне гол, до момента в който нападателите би трябвало да основават положения и да бележат голове.
„ Утре ще бъде доста значимо да приключим мача без да допуснем гол, което би облекчило част от тежестта на атакуващите. Но несъмнено, те също имат задача. Създадохме доста положения, трябваше да вкарат повече. Ние обаче не завършихме мача без голове в нашата врата и това е нещо, което несъмнено би трябвало да подобрим. Завършването на офанзивите ще бъде основно. Ще има положения и вкъщи, плюс това почитателите ще ни окажат огромна помощ, които бяха по-шумни от почитателите на съперника и на непознат терен. Като дванадесети състезател, дружно с нас на следващия ден можем да окажем същия напън върху Лудогорец и се надяваме, че крайният резултат ще бъде друг този път “.
Според него, въпреки и двата тима да са на прага на своя пети мач по сред си този сезон, доста неща са се трансформирали. Напрамер във Ференцварош има нов човек в отбраната, който последователно се приспособява, до момента в който Лудогорец също е с нови лица, а и нов треньор. Гроф разкри, че по принцип не се приготвят по друг метод за сходни конфликти - благодарение на видео-анализатори гледат нужните фрагменти няколко дни по-рано, а и също по този начин да вземем за пример учат дузпите на съперника. Той добави, че дали сезонът на Ференцварош ще бъде сполучлив или не, не зависи от четвъртък, само че несъмнено желаят да създадат история.
„ Ако погледнем обратно към сезона в Лига Европа, никой не е очаквал, че ще стигнем до тук. Но желаеме да създадем история и това ще стане, в случай че продължим. Защото ще бъдем една крачка по-напред от предходните години. Натоварването е друго, тъй като с новите правила в Европа, мачовете са доста. Изиграхме мач преди няколко дни и към този момент се готвим за на следващия ден, тъй че играчите са привикнали. Но ние сме Ференцварош, би трябвало да отстояваме позициите си на всички фронтове “, приключи опитният вратар.
Вратарят на Ференцварош Давид Гроф съобщи в изявление за телевизия M4 Sport, че той и cъотборниците му несъмнено желаят да създадат история и да се класират напред с победа против Лудогорец. А дали ще победят или не, не може да дефинира какъв брой ще бъде сполучлив целия сезон или не.
Унгарците паднаха с 1:2 преди седмица в Разград и в този момент ще се нуждаят от победа с два или повече голове, с цел да продължат към осминафиналите. 36-годишният Гроф взе титулярното място, откакто главния пазач и национал на страната Денеш Дибус е с травма.
„ Денеш към момента е в развой на рехабилитация, само че към този момент се готви с нас. За страдание не мога да кажа доста за това, медицинският щаб би могъл да даде повече информация. Но той е до нас, оказва помощ ми доста. Мисля, че ние, вратарите, сме доста добър екип. Това ме прави доста горделив, че мога да вардя. Имах три интервала във Фради, тъй че трябваше да очаквам дълго време, с цел да бъда вратар номер едно на тима. Опитвам се да се възползвам от тази опция, да се насладя на всеки миг “, стартира Гроф изявлението.
Гроф акцентира, че в четвъртък всяка част от тима би трябвало да способства в своята зона - отбраната би трябвало да завоюва реванша против Лудогорец без да допусне гол, до момента в който нападателите би трябвало да основават положения и да бележат голове.
„ Утре ще бъде доста значимо да приключим мача без да допуснем гол, което би облекчило част от тежестта на атакуващите. Но несъмнено, те също имат задача. Създадохме доста положения, трябваше да вкарат повече. Ние обаче не завършихме мача без голове в нашата врата и това е нещо, което несъмнено би трябвало да подобрим. Завършването на офанзивите ще бъде основно. Ще има положения и вкъщи, плюс това почитателите ще ни окажат огромна помощ, които бяха по-шумни от почитателите на съперника и на непознат терен. Като дванадесети състезател, дружно с нас на следващия ден можем да окажем същия напън върху Лудогорец и се надяваме, че крайният резултат ще бъде друг този път “.
Според него, въпреки и двата тима да са на прага на своя пети мач по сред си този сезон, доста неща са се трансформирали. Напрамер във Ференцварош има нов човек в отбраната, който последователно се приспособява, до момента в който Лудогорец също е с нови лица, а и нов треньор. Гроф разкри, че по принцип не се приготвят по друг метод за сходни конфликти - благодарение на видео-анализатори гледат нужните фрагменти няколко дни по-рано, а и също по този начин да вземем за пример учат дузпите на съперника. Той добави, че дали сезонът на Ференцварош ще бъде сполучлив или не, не зависи от четвъртък, само че несъмнено желаят да създадат история.
„ Ако погледнем обратно към сезона в Лига Европа, никой не е очаквал, че ще стигнем до тук. Но желаеме да създадем история и това ще стане, в случай че продължим. Защото ще бъдем една крачка по-напред от предходните години. Натоварването е друго, тъй като с новите правила в Европа, мачовете са доста. Изиграхме мач преди няколко дни и към този момент се готвим за на следващия ден, тъй че играчите са привикнали. Но ние сме Ференцварош, би трябвало да отстояваме позициите си на всички фронтове “, приключи опитният вратар.
Източник: novsport.com
КОМЕНТАРИ




