Има ли риск от екокатастрофа след жп инцидента край симеоновградското

...
Има ли риск от екокатастрофа след жп инцидента край симеоновградското
Коментари Харесай

Инцидентът с влака край Симеоновград поражда опасения: има ли риск от екокатастрофа?

Има ли риск от екокатастрофа след жп случая край симеоновградското село Пясъчево? В петък товарен трен с 34 вагона с дизелово гориво дерайлира, а цистерните се възпламениха.

Започна възобновяване на близо 100 метра от стоманения път, който липсва. От НКЖИ се ангажираха до вторник линията, по която пътуват единствено товарни композиции, да бъде изцяло възобновена, предава.

„ Ние, като способена институция, ще задействаме процедурата по Закона за отговорността за премахване на екологични вреди. Случаят попада в приложното поле за превозване на рискови товари по смисъла на Закона за жп превоза. Още през днешния ден ще предизвикваме тази процедура, като възложим на акредитирана лаборатория да вземе почвени проби. В момента, в който се откри повода за този случай и причинителят, ще стартираме да разпореждаме разчистване на почвата и мониторинг върху нея ” , изясни шефът на Регионална инспекция за опазване на околната среда – Хасково Тонка Атанасова. По думите ѝ глобата се пресмята на база количеството замърсяване на околната среда.

Според първите наблюдения дизеловото гориво не е навлязло сериозно в нивите. 

Повече гледайте във видеото.
Източник: vesti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР