Икономическият университет продължава с доброто си представяне в първата шестица

...

ИУ отказа Берое -2 със 128 точки и 16 тройки

Икономическият университет продължава с положителното си показване в първата шестица на мъжката А група. Тимът записа шести триумф в този стадий от шампионата, откакто победи като посетител Берое -2 със 128-93. Освен висока ефикасност, двата тима демонстрираха и доста прецизен мерник от далечно разстояние. ИУ вкара 16 тройки, до момента в който противникът им – 10, оповестява Bgbasket.

След този дуел варненският отбор е с баланс 6-1, до момента в който Берое -2 е на дъното в класирането с една победа от седем срещи.

В идващия кръг Берое -2 гостува на Шумен, до момента в който ИУ приема БУБА баскетбол.

Началото на мача беше относително равностойно. Постепенно обаче домакините поеха контрола и след 10 минути игра водеха с 31-24. На почивката разликата в тяхна изгода бе 14 точки, а през второто полувреме те направиха успеха си още по-изразителна.

Петима състезатели на ИУ приключиха с двуцифрен точков актив. Най-резултатен бе Милчо Борисов с 29 точки, а с една по-малко е Антон Диков. По 16 точки прибавиха Венелин Христов (плюс 10 борби) и Николай Николов. С 10 точки и 10 битки се регистрира Ивайло Тодоров.

За Берое -2 с по 22 точки се регистрираха Николай Титков и Евгени Василев. Мартин Раднев направи дабъл-дабъл от 20 точки и 15 битки, а Борис Войков добави 17 точки.
Източник: petel.bg