Хората, които умишлено крият възрастта си, защото се чувстват по-млади,

...
Хората, които умишлено крият възрастта си, защото се чувстват по-млади,
Коментари Харесай

Хората, които се чувстват по-млади, живеят по-дълго


Хората, които съзнателно крият възрастта си, тъй като се усещат по-млади, в сравнение с са,

не правят кой знае какво провинение. Напротив, може да се окаже, че тази специфичност на характера би могла да им подсигури място

в групата на щастливите дълголетници .

Хората, които наисатина се усещат по-млади, в сравнение с ЕГН-то им демонстрира, че са, и дефинират метода си на живот на база на това чувство, сами си оказват помощ да живеят по-дълго .

Доказателство за това дава изследване, извършено измежду 6500 души на междинна възраст 66 години. Общото сред тях, с изключение на близката възраст, е убеждението, че се усещат млади за възрастта си . Учени от Лондонския Университет наблюдават живота на тази група хора в границите на 8 години. Успоредно с тях, учените наблюдават и по-малка група от хора, които са показали, че се усещат на действителната си възраст или даже по-възрастни. В рамките на 8 години следствията от напредването на възрастта при двете групи участници се оказват радикално разнообразни.

След края на 8-годишния интервал се оказва, че едвам 13% от хората, които са показали, че се усещат по-млади, са умряли. За съпоставяне процентът на смъртност в групата на хората, които са показали, че се усещат по-възрастни, в сравнение с са, е съвсем тройно по-голям – 32%.

Свързани публикации.. Жените по-вероятно да станат столетници 0 Щастливи сме = живеем по-дълго 0 Не е мъчно да сме дълголетници 0

Голямата разлика кара научния екип, провел изследването, да потърси същинските аргументи за появяването й. Учените стигат до заключението, че по-младежкият и жизнен дух , изключително след

65-годишна възраст, е главната движеща мощ, която дефинира

здравословното положение на индивида. Бодростта на духа дефинира позитивната настройка на възрастните хора към живота, което от своя страна се асоциира със блян към поддържане на здравословни привички, превръщане внимание на здравословните проблеми още в зародиш и по-стриктно придържане към лекарските рекомендации.

Всички тези фактори са в основата на положителното здраве, без значение от възрастта, а с хода на годините позитивната им роля единствено се ускорява. Така хората, които съумеят да запазят оптимистичната си настройка и младежка жизненост оптимално дълго, имат максимален късмет за житейско дългоденствие.
Източник: puls.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР