Хората, които създадоха проблема с тока сега предлагат решение. ГЕРБ

...
Хората, които създадоха проблема с тока сега предлагат решение. ГЕРБ
Коментари Харесай

Има нужда от нов социален проект, който да защити хората

Хората, които сътвориха казуса с тока в този момент оферират решение. ГЕРБ извадиха църквите, манастирите и обществените домове на свободния пазар, в следствие токът за небитовите консуматори бе фрапантно нараснал. Този проблем би трябвало да се реши. Те би трябвало неотложно да се върнат на остарелия режим. Това съобщи лидерът на " Изправи се БГ " Мая Манолова пред БТВ.

„ В ХХI век да стартира да гасне уличното осветяване след 20:00 часа е обезпокоително. След това може да стартира и токът в домовете на хората. Хората имат проблем да си платят тока, парното и питателните артикули. Хората към този момент живеят ден за ден. Изправени сме на обществено цунами “, предизвести тя.

Манолова не спести рецензии и на ръководещите. „ Властта не се занимава с тревогите на хората. Няма страна в Европа, която да не се зае с незабавна отплата, с цел да не основават такива тежки несъответствия в областта на енергетиката “, уточни тя.

„ Беше осъществена смяна в КЕВР. Сега новото управление встъпва с доста по-голям бюджет. Може би би трябвало да платят изгубени каузи, свързани с Ковачки. Може би вършат опит да заплащат през КЕВР, с цел да не събират спомагателни пари от хората “, позволява водачът на " Изправи се БГ ". 

„ Не е обикновено първият законопроект да се занимава само със състава на КЕВР. Можеше да се дефинират енергийно бедните и те да бъдат подкрепени или да се подкрепи бизнесът. Може да има преференциална цена за семействата до избран предел. Друго, което може да се направи е от енергийния микс на АЕЦ „ Козлодуй “ да се пренасочи евтиния ток към вътрешния пазар, вместо да се натрупат свръхпечалби “, предложи Манолова.

По думите ѝ над милион български пенсионери са ощетени от общественото министерство и Национален осигурителен институт. " Кой мисли за работещите небогати, които на всеки 100 лв. труд, заплащат 53 лв. на страната? ", попита тя.

„ Ние сме на ръба на кратер, от който ще изригне вулкан от обществени проблеми. Има потребност от нов обществен план, който да отбрани хората. Водят се диалози сега. В него ще се включат разнообразни обединения. Аз няма да съм лицето му. Търси се необятно обединяване. Българска социалистическа партия не са мотор на тези процеси “, разкри тя по отношение на новия политически план.
Източник: banker.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР