Хофенхайм и Лион си размениха по три гола в най-резултатния

...

Хофенхайм и Лион направиха головия шедьовър на вечерта

Хофенхайм и Лион си размениха по три гола в най-резултатния дуел от вечерта в Шампионската лига. Домакините изравниха в добавеното време, откакто преди този момент груби неточности на отбраната и вратаря им беше напът да ги остави без нищо в конфликт, в който те сътвориха доста повече положения. В другия мач от тази Група “F” Манчестър Сити надделя Шахтьор (Донецк) с 3:0 в Украйна. По този метод англичаните са водачи с 6 точки, французите към този момент са втори с 5 точки, а Шахтьор и Хофе са с по 2 точки.

Отборът на Лион имаше късмет да излезе напред в 27-ата минута, когато централният бранител Кевин Фогт сбърка при отиграването и Бертранд Траоре с лекост вкара за 1:0. Германците обаче дадоха отговор единствено шест минути по-късно посредством Андрей Крамарич, а незабавно след началото на второто полувреме хърватският нападател осъществя още един път - 2:1 за Хофенхайм.

Последва обаче нов поврат. В 59-ата минута Танги Ндомбеле простреля Оливер Бауман в близкия му ъгъл, като капитанът на домакините носи виновност за това попадение. След още осем минути съдбовно сгреши различен футболист на отбора от Зинсхайм - Кевин Акпогума, а Мемфиса Депай единствено това чакаше - 3:2 за Лион.

Hoffenheim 3-3 Lyon FT:

Shots: 26-12
Possession: 55%-45%
Chances created: 19-10
Passing accuracy: 86%-81%

After coming back from a goal down, to then going behind, Hoffenheim rescue a point at the death thanks to an injury time equaliser from Joelinton. pic.twitter.com/ruppiwLrMB
— Squawka Football (@Squawka) October 23, 2018
Играчите на Юлиан Нагелсман обаче резервираха самообладание и стигнаха до майсторско изравнително попадение в продължението, дело на Жоелинтон.

След две седмици Лион ще е хазаин в същия конфликт.

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА Шампионска Лига 3 кръг, вторник 23 октомври  Хофенхайм 3:3краен резулат  Лион