Хейслер Гийен бе удържан до само 5 точки в първата

...

Преобразен Гийен осигури дебютна победа на Венецуела

Хейслер Гийен бе удържан до единствено 5 точки в първата среща на Венецуела на Мондиал 2019 - загубата от Полша, само че в този момент сподели на какво в действителност е кадърен. 32-годишният гард в бе основата на дебютната победа на латиноамериканците на форума в Китай, откакто наказа Кот Д’Ивоар с 31 точки при триумфа на родината си с.

Heissler Guillent with 17 pts including four 3-pointers at HT@FVBbasketball 49 - 32 Côte d'Ivoire #VENCIV

— Basketball World Cup (@FIBAWC) September 2, 2019
Гийен загатна още през първото полувреме за това, което очакваше съперниковата отбрана. 183-сантиметровият стрелец даде звук на съотборниците си за мощна начална четвърт, приключила при резултат 26:17, а след 23:15 във втората десетка, Венецуела водеше с 49:32. Гийен от своя страна бе осъществил общо 17 точки все още, в това число 4/7 от тройката.

pic.twitter.com/oFP9QubuwO
Равенство остави разликата непроменена след края на третата четвърт, който пристигна при 73:56. Баскетболистите на Кот Д’Ивоар демонстрираха по-добри неща през последната част, само че не съумяха да сътворят поврат, като в последна сметка единствено смъкнаха част от изоставането си, с цел да се стигне до краен резултат от. Така Венецуела стигна до първи триумф на Мондиал 2019, а африканската страна загуби за втори следващ дуел.

Гийен завърши с общо 31 точки (6/11) от тройката, както и с 6 асистенции, 2 битки и 2 неточности. Хорнан Самора добави 14 точки, а Мигел Руис - 8.

Шарл Абоу бе топреализатор за “слоновете” с 16 точки, Дион Томпсън остана с 15, а Тиегбе Бамба - с 13.