Хетафе удължи лошата серия на Севиля, побеждавайки андалусийци с 3:0

...

Хетафе удължи агонията на Севиля и разби андалусийци като гост

Хетафе удължи неприятната серия на Севиля, побеждавайки андалусийци с 3:0 като посетител в дуел от 17-ия кръг на Ла Лига.

Тимът, воден от Диего Алонсо, няма триумф в шампионата от 26 септември, когато победи Алмерия с 5:1.

С успеха Хетафе събра актив от 25 точки на осмото място, до момента в който Севиля остава 16-и с 13 точки, колкото има и Селта, само че галисийци имат мач повече.

Двубоят стартира кошмарно за Севиля. Още в четвъртата минута гостите от Хетафе получиха правото да изпълнят дузпа поради игра с ръка на Хуанлу Санчес. Зад топката застана Борха Майорал, който изпрати топката в средата на вратата за 0:1.

В 35-ата минута Хетафе имаше късмет за втори гол, само че Хуан Фернандес, който засече центриране в наказателното поле, стреля настрана от вратата.

Две минути по-късно гостите въпреки всичко удвоиха задатъка си. Месън Грийнууд пусна прекрасен пас към Хайме Мата, а испанецът го трансформира в гол.

Десет минути преди края Хетафе получи още една дузпа за игра с ръка. Този път с осъществяването се зае Мейсън Грийнууд, който не остави късмет на Марко Дмитрович.
Източник: novsport.com