Херта победи с 4:3 при гостуването си на Аугсбург в

...

Голово шоу в мач без значение

Херта победи с 4:3 при гостуването си на Аугсбург в мач без значение. Двата тима действително нямаше защо да се борят, само че евентуално това оказа помощ за головото шоу, защото играчите играха освободено. Двубоят беше решен в 93-ата минута, когато Соломон Калу от дузпа означи победния гол.

Аугсбург стартира окуражено последния си домашен мач за сезона и още в третата минута пратиха топката в мрежата на противника. Попадението обаче бе анулирано заради засада. В десетата минута обаче те поведоха, откакто Хан се възползва от подаване на Моравек. Херта правеше някакви опити да отговори, само че нямаше хрумвания по какъв начин да заплаши вратата на домакините, макар че те играеха все по-дефанзивно.

След почивката се развихри голова фиеста. Още в 47-ата минута гостите изравниха, откакто Платенхарт отклони топката към мрежата. Малко по-късно обаче Аугсбург си върна преднината, като Грегорич се разписа от дузпа. От този миг самодейността бе напълно на страната на Херта. Гостите пропуснаха няколко положения преди Марко Груич да направи 2:2. Усилията им още веднъж се оказаха направи, защото позволиха ново попадение, дело на Грегорич.

10' Hahn 1-0
47' Plattenhardt 1-1
50' Gregoritsch 2-1
66' Grujic 2-2
70' Gregoritsch 3-2
75' Kalou 3-3
92' Kalou 3-4

Hertha lead for a total of two minutes and take all three points in a mental game. #FCABSC pic.twitter.com/B9UAcd8U3Q
— Bundesliga English (@Bundesliga_EN) May 11, 2019
Тогава пристигнаха моментите на Саломон Калу. Нападателят изравни със седмото си попадение за този сезон след удар с глава, а в самия край осъществя дузпа за крайното 3:4.
СТАТИСТИКА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
КЛАСИРАНЕ

ПРОГРАМАТА НА АУГСБУРГ
ПРОГРАМАТА НА ХЕРТА Бундеслига 33 кръг, събота 11 май  Аугсбург 3:4краен резулат  Херта