Хегемонът във Висшата лига Манчестър Сити и Ливърпул играят при

...

НА ЖИВО: Манчестър Сити - Ливърпул 2:1, гражданите удариха с началото на втората част

Хегемонът във Висшата лига Манчестър Сити и Ливърпул играят при резултат 2:1 на " Етихад ". Срещата стартира в 14:30 часа и може да бъде следена директно в ефира на DIEMA SPORT 2. На Gong.bg ще проследим дуела минута по минута.

" Гражданите " изостават на 8 точки от водача Арсенал в преследването си на трета поредна купа, до момента в който мърсисайдският им противник е много по-назад - на шеста позиция, седем пункта под зона " Шампионска лига ".

Първите няколко минути в срещата минаха във високо движение, само че без изключително доста голови положения. В 8-ата минута дълго подаване стигна до Гюндоган в наказателното, само че немският халф не съумя да насочи прекрасен пас към Алварес. Около минута по-късно удар на Родри от границата на наказателното поле попадна право в ръцете на Алисон. Няколко минути по-късно Рияд Марез стреля от фал от доста рискова позиция, но ударът му мина до десния дирек на Алисон.

Малко откакто измина четвърт час игра Ливърпул поведе. Дълга топка откри Диого Жота, който бе с Мануел Аканджи на гърба. Топката обаче отиде на пътя на Мохамед Салах, който с едно допиране направи 0:1.

Сити отговори незабавно - Марез стреля от придвижване в горния ляв ъгъл на Алисон, само че бразилецът сподели свръхестествен инстикт и отрази в корнер.

Шампионът на Англия изравни в 28-ата минута. Марез подхвана офанзива отдясно, която стигна до отсрещния фланг, където бе Джак Грийлиш, който сервира топката на Хулиан Алварес на празна врата, а аржентинецът не сбърка за 1:1.

В последната от постоянните 45 минути  Родри засече от въздуха подаване от корнер на Марез, само че уцели тялото на своя съотборник Аканджи.

Манчестър Сити сътвори цялостен поврат с началото на второто полувреме. Марез получи на скорост топката на десния фланг, след което направи паралелен пас към наказателното, а там Алисон не съумя да пресече топката и Де Бройне засече за 2:1.

14:30 / Манчестър Сити - Ливърпул 2:1

0:1 Мохамед Салах 16`

1:1 Хулиан Алварес 28`

2:1 Кевин Де Бройне 46`

Манчестър Сити:  Едерсон, Джон Стоунс, Мануел Аканджи, Рубен Диаш, Нейтън Аке, Илкай Гюндган, Родри, Кевин Де Бройне, Рияд Марез, Хулиан Алварес, Джак Грийлиш

Мениджър: Хосеп Гуардиола