Хебър завърши 1:1 с немския четвъртодивизионен тим на Оптик (Ратеноу)

...

Хебър стартира с равенство срещу германци

Хебър приключи 1:1 с немския четвъртодивизионен отбор на Оптик (Ратеноу) от Германия в първия си надзорен мач от подготовката в Анталия. Срещата се игра на едно от чудесно квалифицираните стадиони на спортния център към „ Гранд Хотел Лара” в турския курорт.

Хебър стартира в състав: Петър Дебърлиев, Иван Иванов, Димитър Мичков, Николай Николаев, Мурад Ибраим, Руслан Иванов, Димитър Илиев, Кирил Георгиев, Цветелин Тонев(к), Матео Нието, Димитър Тошкин

На почивката треньорът Танчо Калпаков направи 7 смени. В игра влезнаха вратарят Димитър Георгиев и полевите играчи Мартин Сечков, Красимир Здравков, Андриан Краев, Атанас Велев, Георги Георгиев и Стефан Лачов.

Те замениха надлежно Петър Дебърлиев, Мурад Ибраим, Димитър Илиев, Кирил Георгиев, Руслан Иванов, Цветелин Тонев и Димитър Тошкин.

Контузия през втората част получи колумбиецът Матео Нието, който най-вероятно ще пропусне идната контрола с Арда (Кърджали).

Заради неразположение отвън групата за мача с Оптик останаха Ангел Лачов.

Голът за пазарджиклии, които поведоха в резултата, вкара Стефан Лачов. Той се разписа от дузпа в 58-ата минута.

Крайното 1:1 бе закрепено пет минути преди края на контролата, когато Майер изравни с глава след центриране от десния фланг.

В по-големите интервали от мача Хебър доминираше в играта, само че по-чистите положения бяха за немците.

През първата част най-близо до попадение беше Руслан Иванов, чийто подъл удар бе избавен с тъга от вратаря на Оптик. Малко по-късно последва бомбен удар от въздуха на Матео Нието, който обаче още веднъж бе отразен от немския пазач.

Втората част стартира със стопроцентово състояние за Оптик и единствено съвършената интервенция на Димитър Георгиев избави нашите от гол. В ответната офанзива Матео Нието беше покрай разкриване на резултата, само че ударът му бе избит пред гол-линията от защитник на „ червените”.

В тези минути Хебър наложи превес и разумно се случи.

В 58-та минута Георги Георгиев беше подкосен в пеналта на Оптик и съветският арбитър Муджиров отсъди дузпа.

Стефан Лачов вкара топката в мрежата, само че педантичният съветски рефер назначи наново осъществяване. И при втория опит Лачов не трепна и прати кълбото във вратата на Оптик.

След гола пасив немците излезнаха в по-предни позиции, което обуслови и по-големи празни пространства в ариергарда им. Хебърци имаха няколко положителни шанса да затворят мача с втори гол, само че или не развиваха добре офанзивите си във етапа на последния пас, или бранителите и вратарят на немците се справяха.

Минутите се изнизваха с цел да се стигне до 85-ата, когато „ швабите” пробиха левия фланг на пазарджишката отбрана. Последва центриране сред дребния пеналт и дузпата, където Майер изпревари Николай Николаев – Хълк и простреля елегантно с глава Митко Георгиев за 1:1.

Хълк въпреки всичко се реваншира от елементи две минути по-късно, когато се намеси уверено, предотвратявайки стопроцентова заплаха от втори гол.
Малко по-късно съветският рефер даде края на мача.